חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צוות חינוכי

תוכן העיניינים

אימון עסקי – צוות חינוכי

מוערך כי עד 20% מהילדים בכיתות הגבוהות של בית הספר היסודי, הם בעלי הפרעת קשב ופעלתנות יתר. מדובר בחמישית (שני תלמידים מכל ארבעים) מתלמידי הכיתה, ואנחנו יודעים שבכיתות עמוסות במדינת ישראל, מספיק מספר קטן של ילדים בעלי הפרעת קשב ופעלתנות יתר, על מנת שכל איש חינוך ירגיש שיש כאן צורך בכלים חדשים.

השילוב של ילדים בעלי הפרעות קשב ופעלתנות יתר בכיתות הרגילות של בית הספר הוא שילוב מבורך – ואין ספק שבשילוב כלים מתאימים, רבים מהילדים בעלי הפרעת קשב ופעלתנות יתר בהחלט יכולים לעמוד בקצב ובדרישות הלימודים בכיתה.

מורים ואנשי חינוך המתמודדים עם כיתות מגוונות, שבהן מספר גדול של תלמידים וביניהם בעלי הפרעות קשב ופעלתנות יתר– חווים אתגר משמעותי בניסיון "לעמוד בקצב", לאפשר לכל תלמיד להתקדם ולהתפתח, ולענות על הצרכים של עשרות ילדים, מבלי לשכוח אף אחד מאחור. האפשרות להצליח, ליצור אווירה מקדמת בכיתה וללמד כל ילד לפי יכולותיו מביאה עימה סיפוק אדיר – גם לכם, אנשי החינוך, וגם לכל אחד מהילדים בכיתה ובפרט לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז.

אימון אישי לצוות החינוכי, להתמודדות עם הפרעות קשב ופעלתנות יתר בכיתה

ילדים בעלי הפרעות קשב ופעלתנות יתר לעיתים אינם מסוגלים להתמודד עם אתגרי הלמידה בדומה לילדים שאינם מתמודדים עם קשיים דומים. הם מתקשים להשלים משימות, לשבת בשקט במהלך השיעור, לעקוב אחר הדברים הנאמרים בכיתה, הם לא עומדים בלוחות הזמנים, אין להם את הכלים להתארגן לפני ביצוע משימות, והם נוטים להתסיס את האווירה בכיתה – לפעמים מתוך תסכול או קושי. אנשי צוות חינוך שמכירים את תסמיני הפרעת קשב ופעלתנות יתר בילדים, ויודעים להציע לילדים שאינם מצליחים להתמודד עם מה שקורה בתוך הרגע הזה בכיתה טיפים וטכניקות להתמודדות מוצלחת יותר –מקדמים ילדים שבדרכים אחרות אולי היו נשארים מאחור, אם תרצו – מייצרים שינוי של ממש בחייהם של אותם הילדים, וכל ילדי הכיתה. כל אלה, לצד אותה תחושת סיפוק אדירה, שביצירת האקלים המטפח בכיתה המכילה מספר גדול של תלמידים, שחלקם עם בעיות קשב ופעלתנות יתר.

המסגרת של אימון אישי מציעה התאמה אישית של התכנים, הטיפים, הטכניקות וה"פטנטים" שאפשר ללמד בכיתה, להסביר לילדים בעלי הפרעות קשב ופעלתנות יתר ולכוון את המשימות אליהם, על מנת לאפשר לכל אחד מילדי הכיתה אפשרות דומה להצלחה. האימון האישי, טכניקת עבודה ישימה במיוחד ומוכוונת תוצאות, מציע ארגז כלים מגוון, ישים, ואפילו מותאם גילאית, שיעזור לכם, אנשי חינוך בבתי ספר יסודיים, בחטיבות ביניים ובבתי ספר תיכוניים, להעניק לילדים ולנערים כלים לחיים בדמות טכניקות שיעקפו את המורכבויות של הפרעות קשב ופעלתנות יתר – מיומנויות למידה, זיכרון, התארגנות, עמידה בזמנים, מיקוד, תקשורת, ועוד ועוד.

קלפים טיפוליים לילדים

הרצאות לצוותי חינוך והוראה

מעבר למסגרת מטפחת ומותאמת אישית של אימון לצוותי חינוך, אני מציעה גם הרצאות חד פעמיות לצוותים החינוכיים בבתי הספר. ההרצאות מתייחסות לשילוב ילדים בעלי הפרעת קשב ופעלתנות יתר בתהליך הלימודי בהתאם לצרכים וליכולות שלהם, ובמהלך ההרצאה נדבר על מגוון ההפרעות הנלוות להפרעת קשב ופעלתנות יתר, על השפעת ההפרעה על תחומי החיים כילדים וגם כמבוגרים, ונציע שפע של פתרונות, "טריקים" יעילים וטכניקות ישימות לשילוב בלימוד הכיתתי, שיקל על הילדים בעלי הפרעת קשב ופעלתנות יתר לעמוד במשימות, ללמוד ולהתקדם, כמו גם על שאר התלמידים בכיתה, כשהאווירה הנוצרת בכיתה היא אווירה לימודית, אווירה של הצלחה ושל התקדמות.

המתנה שניתן להעניק לילדים ותישאר איתם כל החיים

שיעורים ניכרים מהילדים מאובחנים כבעלי הפרעות קשב ופעלתנות יתר לאורך שנות הלימודים בבית הספר היסודי – לעיתים אפילו כבר בשנות הגן. ההפרעה אינה נעלמת עם השנים, אנחנו יודעים כיום שכ – 5% מכלל המבוגרים מאובחנים גם הם כבעלי הפרעות קשב ופעלתנות יתר, וניתן להניח לאור חוסר הפופולאריות של אבחון ההפרעה בילדים לפני 20 שנים ויותר ששיעורי ההפרעה במבוגרים גבוהה הרבה יותר – פשוט למדנו לחיות איתה. כשאתם, הצוות החינוכי, נחשפים לכלים שמעניקים לילדים בעלי הפרעת קשב ופעלתנות יתר את היכולת להתגבר על האתגרים ולעמוד במשימות – אתם מעניקים להם מתנה לכל החיים. זו הזכות השמורה למי שבחרו לעסוק בחינוך, ואולי אף החובה או האתגר הגדול הניצב מולכם.

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

ערכים, מדריכים וקלפים

לאימון קשב ופעלתנות יתר

אימון אישי לקשב ופעלתנות יתר - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב ופעלתנות יתר - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב ופעלתנות יתר או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב ופעלתנות יתר - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב ופעלתנות יתר ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון לקשב ופעלתנות יתר

Wishlist Member WooCommerce Plus - Sell Your Membership Products With WooCommerce The Right Way .
אפשר להיפגש גם בזום! תהליכי אימון אונליין להפרעת קשב וריכוז. קל מהיר ואפקטיבי מתמיד.