אימון אישי להפרעות קשב וריכוז

שוש מעוז אריה - טיפול בהפרעות קשב
מתנות קטנות גדולות

מדריכים וקורסים
להורדה במתנה

אימון אישי להפרעות קשב וריכוז

למבוגרים, ילדים ונוער, מנהלים ובעלי עסקים

אימון אישי להפרעות קשב וריכוז

מעל 15% מהילדים עד גיל 12 מאובחנים כסובלים מהפרעות קשב וריכוז, יותר מ – 80% מהם ימשיכו להתמודד עם ההפרעה גם כמבוגרים. כשהיא לא מאובחנת ומטופלת, הפרעת קשב וריכוז מקשה באופן דרמטי על ניהול תקין של שגרת החיים, אצל ילדים מתבגרים וגם אצל מבוגרים. בין התסמינים של הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים: אי שקט, חוסר יכולת להתחיל ולהשלים משימות, קושי להתמודד עם המסגרת הלימודית, התפרצויות זעם, חוסר יכולת לממש את הפוטנציאל האינטלקטואלי (הגדול בדרך כלל), הסתגרות, קשיים חברתיים, ועוד. 

הפרעות קשב וריכוז במבוגרים מקשה על ריכוז לאורך זמן ללא הסחות דעת, פוגעת בתהליך מימוש וטיפוח קריירה, גורמת לנטייה לצאת מהמסגרת, לאחר ולא לעמוד בלוחות זמנים, מגדילה את הסיכוי להתמכרות (למשל לסמים קלים, סיגריות ואלכוהול), ועוד. 

בטיפול נכון, אימון אישי בהפרעות קשב וריכוז עשויות להפוך למתנה, שתסייע לשלב יכולות לימוד וניהול עם יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה וניהול אפקטיבי. אל תתנו להפרעת קשב וריכוז לעמוד בדרככם להצלחה – צרו איתי קשר עוד היום, וביחד נצא לדרך של הצלחה, סיפוק ושמחה.

הבעיה: הפרעות קשב וריכוז עומדות בדרככם להצלחה ושמחה

 • הפרעת קשב וריכוז נחלקת לשתי תת-משפחות: הפרעת קשב וריכוז הכוללת אימפולסיביות (ADHD), והפרעה שאינה כוללת אימפולסיביות (ADD). על פי ה – DSM, ספר הקריטריונים להפרעות נפש של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאי, אלו הם חלק מהקריטריונים לאבחון הפרעות קשב וריכוז:
 • חוסר יכולת לשים לב לפרטים
 • קושי בהחזקת הקשב לאורך זמן (גם בשיעורים, בישיבות הנהלה, או בשיחות עם חברים)
 • קושי למלא אחר הוראות ולסיים משימות
 • קושי בסדר וארגון
 • הסחות דעת
 • שכחנות, נטייה לאבד דברים

 

הפרעות קשב וריכוז כולל אימפולסיביות, הקריטריונים כוללים גם, בין השאר:

 • חוסר מנוחה, הנעת הגפיים והגוף בזמן מנוחה, חוסר יכולת לשבת בשקט (גם בכיתה) לאורך זמן
 • ניסיון לייצר המולה או סביבה רועשת, קושי להשתתף בפעילויות שקטות על בסיס עסקי, לימודי או חברתי
 • קושי להקשיב לאורך זמן, דיבור אימפולסיבי, לעיתים נטייה להתפרץ בדיבור, להגיב לדבריו של שותף לשיח מבלי לחכות לסיום הדברים

מי שהם היום מבוגרים, גדלו בתקופה בה אבחון של הפרעות קשב וריכוז היה פחות שכיח. על כן, הם רגילים לפעול בתוך סביבה פנימית של חוסר מנוח. הם אימפולסיביים, מתקשים להתרכז, מתפתים להסחות דעת ולקפיצה בין פרויקטים ומגלים קושי לייצר תהליכים שיש להם התחלה, אמצע וסוף. הפרעת קשב וריכוז במבוגרים מקשה לייצר ולנהל חיים מספקים, להתקדם ולממש יעדים, להתחיל ולסיים תהליכים, בהיבטים השונים של החיים – ממשפחה ועד קריירה. 

אימון אישי להפרעות קשב וריכוז – הדרך לייצר שינוי של ממש

הטיפול בהפרעת קשב משלב טיפול תרופתי ואימון אישי. מחקרים רבים מדברים על היעילות שבשילוב בין טיפול תרופתי לבין תמיכה התנהגותית ולימוד כלים חדשים להתמודדות מוצלחת עם הפרעות קשב וריכוז. 

אני מאמינה שעל מנת לייצר שינוי בר-קיימא, ארוך טווח ומועיל, חשוב לבחור גם בנתיב המספק כלים וטכניקות, שיעזרו לכם להשיג יותר מעצמכם. בין אם אתם בוחרים במסלול של טיפול תרופתי או בין אם לא – נכון להעניק לעצמכם או לילדיכם כלים לחיים, שיסייעו לנהל זמנים, להתמודד ביעילות עם משימות ולסיימן בהצלחה, ליצור קשרים חברתיים ולהשתלב בקבוצה, להתמודד עם מסגרת של כללים ולהוביל דרך – כל אלה, לצד המאפיינים האישיים והקושי בריכוז לאורך זמן.

באימון אישי, המטרה היא ללמוד להביא את העצמי לידי ביטוי, להגיע להצלחות ולהגשמת יעדים, תוך היכרות עם המגבלות האישיות ורתימת כלל המאפיינים האישיים להצלחה. 

אימון אישי להפרעות קשב וריכוז – איך זה נעשה?

קואצ'ינג להפרעות קשב וריכוז הינו תהליך שמתמקד בהקניית מיומנויות לניהול עצמי אפקטיבי. בתהליך אימון קשב וריכוז אנחנו לומדים כלים לפיתוח הרגלי חיים מקדמים כמו: ניהול משימות, עמידה בזמנים, תכנון, ארגון, התמודדות עם הסחות דעת, וכלים נוספים אשר יאפשרו התמודדות יום יומית מוצלחת. תהליך של אימון קשב וריכוז יתמקד בנקודות הבאות:

 • זיהוי הצורך והגדרת מטרה אימונית
 • הבנת המאפיינים של הפרעות קשב וריכוז והביטוי שלהם בחיי המתאמן
 • בנייה ופיתוח אסטרטגיות אפקטיביות לחיים
 • הקניית כלים אימוניים להעלאת המודעות העצמית
 • הקניית כלים לניהול עצמי –  תכנון, ניהול זמן, ארגון והתארגנות
 • יצירת הרגלי חשיבה, למידה והתנהגות חדשים ו”הדברת” ההרגלים המזיקים
 • יצירת מסגרת “תפורה” למתאמן, כולל תמיכה וליווי לאורך התהליך

לאורך התהליך, נראה שיפור ניכר בהתמודדות עם משימות, בקביעת לוחות זמנים, בהתארגנות ועוד. במילים אחרות: ניתן להתמודד עם משימות מורכבות, לצד הפרעת קשב וריכוז, ותוך הקניית כלים חדשים

מזהים את עצמכם במאפיינים שהוזכרו?

אני מזמינה אתכם לפנות אלי, לשיחת היכרות ללא התחייבות, שבה אספר לכם כיצד אימון קשב וריכוז על ידי מאמנת אישית מקצועית ומנוסה בתחום, יכול לעזור לכם בשגרת החיים. זה הזמן ללמוד לנהל את הפרעת הקשב שלכם, במקום שהיא תנהל אתכם!

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

ערכים, מדריכים וקלפים

לאימון אישי להפרעות קשב וריכוז

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב וריכוז או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון אישי להפרעות קשב וריכוז