חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קלפי טיפול לאימון

קלפי טיפול

בקליניקה, במפגש אימון אישי ובעבודה עם אנשים, קלפי אימון  מביאים עימם ערך מוסף: הם משמשים כלי "עוקף שכל", ומאפשרים סוג של חשיבה חצי אוטומטית, בלי מסיכות או פילטרים. חשיבה כנה וייצוג אמיתי של המציאות כפי שהיא נתפשת בעולמו של המתאמן או המטופל.

בתוך שפע של קלפים אימוניים מומלצים, חפיסת קלפי משחק הערכים "על מה ולמה" מציעה אימון תוך כדי משחק, תוך בחינה מעמיקה של הערכים שלנו.

קלפי טיפול לפי ערכים

ערכת קלפים אימוניים "על מה ולמה" מציעה סט קלפי אימון שכל אחד מהם – ערך. ערכים מייצגים את מה שחשוב לאדם, הם אבני דרך, עקרונות פעולה, מצפן פנימי.  בניגוד לכללים ותקנות, ערכים הם עניין אישי. בעוד ערך עליון עבור אחד עשוי להיות "פטריוטיות", עבור האחר "אסתטיקה", "משפחה" או "צדק" עשויים לקבל דירוג גבוה.

לכולנו סולם ערכים אישי המשמש מצפן פנימי ומסייע לנו לזהות פעולות שמקדמות אותנו בדרכנו האישית, ופעולות שמתנגדות עם האמונה הפנימית שלנו. סולם הערכים שלנו מייצג את שאיפותינו, מסייע לנו בקביעת מטרות אישיות בחיים האישיים ומוביל אותנו להשגתן. הערכים האישיים שלנו מייצגים את המהות הייחודית והאישית שלנו, הדרך העיקרית והמספקת ביותר שבה אנחנו מבטאים את עצמנו ומתייחסים לדברים.

לא תמיד אנחנו ערים לסדרי העדיפויות שלנו. לעיתים, החיים מביאים אותנו לשינוי הערכים לאחר חוויות משמעותיות. משחק הערכים "על מה ולמה" עוזר לסדר את רשימת הערכים החשובים לנו, ולבחון איפה אנחנו כיום, ביחס לאותה רשימת ערכים שיצרנו.

קלפי טיפול והתובנות שמגיעות עימם

ערכת קלפי האימון מייצרת מצב שבו "קלפים מנסחים ערכים", או מסייעים לתעדף את הערכים בקליניקה או בחדר האימון. כללי המשחק פשוטים וברורים: יש לעבור על כל הקלפים והערכים בחבילה לדרג אותם או להחליף את אלה שיש לנו ביד לטובת אחרים שנמצאים בקופה, כך שבסופו של תהליך המטופל נותר עם עשרה קלפי ערכים שמייצגים את תפישת העולם האישית שלו. לאחר שבחר, בכל דרך של משחק שהמאמן או המטפל רואה לנכון להציע, את עשרת הערכים המרכזיים עבורו, הוא מוזמן לסדר אותם לפי סדר חשיבות מבחינתו.

את אותה רשימה של ערכים ניתן לבחון ביחס לחיים: אילו מהערכים שנבחרו מתקיימים ברמה מספקת? אילו ערכים באים לידי ביטוי גם אצל בן או בת הזוג, בארגון שבו אנחנו עובדים, בסביבה שבה אנחנו פועלים, ואם הערכים החשובים לנו אינם באים לידי ביטוי בסביבות הקרובות לנו, כיצד ניתן לצמצם את הפערים החשובים הללו?

ערכת קלפי אימון לערכים - שהוא גם חוויה

"על מה ולמה", ערכת קלפי אימון שנולדה מתוך שנים רבות של ניסיון באימון עסקי ואישי, תאפשר תהליך של משחק שבו הבחירה בערכים החשובים מתרחשת כמעט מעצמה. התהליך המשחקי מאפשר זיהוי דפוסי חשיבה, מחקר עצמי מעמיק וגילוי תובנות מפתיעות על העצמי, בדרך של משחק שעוקפת את ההיגיון, דפוסי החשיבה הלוגיים והביקורת העצמית. משביססנו את רשימת הערכים החשובים, ניתן לבחון כל היבט בחיים על פי רשימה אישית זו, לבדוק איך מתנהלים החיים וכיצד הבחירות שלנו משרתות את סולם הערכים שלנו, ובעיקר – אילו פעולות כדאי לנקוט על מנת להגדיל את ההלימה בין הרצוי למצוי מבחינה ערכית בחיינו.

קלפי טיפול שיאפשרו ההתאמה בין סולם הערכים האישי לבין ערכי הארגון

כמו לכל אדם, גם לארגונים סולם ערכים שמנחה קבלת החלטות והתוויית אסטרטגיה ודרך. ערכים ארגוניים מתארים עקרונות פעולה והתנהגות רצויה בתוך הארגון, משמשים מצפן מסייע בתהליך קבלת החלטות, תורמים לעבודת צוות אפקטיבית ומסייעים במיתוג ומיצוב הארגון כלפי חוץ.

ערכת קלפי הערכים משמשת לבדיקה עצמית וגם למטרות ארגוניות, כמו גיבוש צוותים הרמוניים, מיון מועמדים לעבודה בתהליכי גיוס עובדים חדשים, והדרכות פנים ארגוניות. ההלימה בין ערכי הפרט לערכי הארגון תבטיח עובדים מסורים, צוותים מגובשים ונאמנות.

ערכת "על מה ולמה" בגרסת קלפי טיפול לילדים

לצד ערכת קלפי הערכים המיועדת לעבודה עם בוגרים, עובדים ומתאמנים, פיתחתי גם ערכת קלפי אימון מיוחדת לעבודה עם ילדים. קלפים אלו מאויירים ומנגישים עבור ילדים, כבר בגילאים הרכים של חמש ומעלה ערכים שונים שבאים לידי ביטוי בחייהם.

איך משחקים במשחק הערכים על מה ולמה?

ערכת קלפי האימון מגיעה עם חוברת הדרכה ברורה ובה הצעות שונות למשחק, אחד על אחד ובקבוצה. המשחקים פשוטים ומהנים וניתן לשחק בהם למשכי זמן משתנים על פי הזמן העומד לרשותכם בפגישה. מומלץ לכתוב את רשימת הערכים המתקבלת במהלך המשחק, ולשמור אותה להתייחסויות נוספות בעתיד!

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:
נגן וידאו

על מה ולמה ילדים מנסחים ערכים

ערכים, מדריכים וקלפים

לאימון קשב ופעלתנות יתר

אימון אישי לקשב ופעלתנות יתר - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב ופעלתנות יתר - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב ופעלתנות יתר או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב ופעלתנות יתר - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב ופעלתנות יתר ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון לקשב ופעלתנות יתר

Wishlist Member WooCommerce Plus - Sell Your Membership Products With WooCommerce The Right Way .
אפשר להיפגש גם בזום! תהליכי אימון אונליין להפרעת קשב וריכוז. קל מהיר ואפקטיבי מתמיד.