הפרעת קשב וריכוז נוער

תוכן העיניינים

הפרעת קשב וריכוז ילדים ונוער

תקופת גיל ההתבגרות מביאה עימה אתגרים חדשים גם לבני הנוער, וגם לכל המשפחה. התקופה המביאה עימה תחומי עניין חדשים, רצון לעצמאות וקבלת החלטות אינדיווידואלית, הצורך הגדול בחיברות ולא פעם גם התובענות הגדלה והולכת של המסגרת הלימודית – יוצרים מערכת חדשה של מורכבויות שבשילוב עם הפרעות קשב וריכוז הופכת קשה במיוחד.

זה הזמן להזכיר כי בני נוער עם הפרעות קשב וריכוז מתמודדים מגיל צעיר עם קושי אמיתי בביצוע משימות שנובע מתסמיני ההפרעה. קושי להתארגן, לסיים משימות, לנהל זמנים ולהתנהל בצורה מסודרת, פוגע בדימוי העצמי ובתחושת המסוגלות של בני הנוער. אימון אישי לילדים ונוער עם דגש על ההתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז, עשוי להקל על ההתמודדות האופיינית לגילים אלה, ולמגר חלק מהקשיים שיש להתמודד עימם.

אימון אישי לילדים ונוער הוא מסגרת
מכילה וישימה לבניית נקודת השקפה חדשה

אפשר להתמודד בהצלחה עם הפרעות קשב וריכוז. אימון בני נוער המתמקד בהפרעות קשב וריכוז הוא תהליך ישים המספק טכניקות וטיפים מדידים, שמאפשרים לילדים ונוער להצליח יותר. מעבר לארגז הכלים העשיר שיעזור להתארגן, לתכנן ולעמוד בהצלחה במשימות, זהו מרחב תומך ואובייקטיבי שבו אפשר לדבר על האתגרים, לחשוב עליהם מנקודות מבט שונות, לבחור יעדים ולבחון את ההצלחה לאורך זמן.

במהלך קואצ'ינג לילדים ונוער נדבר על נושאים כמו:

  • קבלת תמיכה והסברים בנוגע לשינויים, לאתגרים וליעדים החדשים
  • העמקת המודעות העצמית
  • פיתוח אסטרטגיות למידה, חשיבה והתמודדות אפקטיבית עם משימות ואתגרים
  • קביעת מדדים להצלחה
  • סט כלים שמשפיעים באופן דרמטי על היכולות והמיומנויות
  • שיטות לשמירה על מיקוד לאורך זמן
  • כלים להתמודדות יעילה יותר עם מכשולים
  • כלים לניהול זמן, לביצוע משימות ולהתארגנות מתאימה
  • פיתוח כלים למדידת העמידה ביעדים
  • שיפור הביטחון העצמי

אימון אישי לילדים ונוער עם הפרעת קשב וריכוז מאפשר להם להתמודד בדרך חדשה עם קשיים שהם חווים מגיל צעיר – הקשיים המאפיינים ילדים ובני נוער בעלי הפרעת קשב וריכוז. הכלים והטכניקות הניתנים במהלך האימון הם כלים לכל החיים, שיסייעו לבני הנוער להצליח בלימודים, לבנות קשרים ומערכות יחסים תורמות ונעימות יותר, לתקשר ולנהל שיחות פחות אימפולסיביות ויותר יעילות, לפתור בעיות ולהשיג עצמאות שכוללת הצלחות רבות יותר. הכלים הללו יאפשרו הרבה יותר מאשר הצלחה במסגרת הלימודים – לאורך החיים, אימון אישי לילדים ובני נוער מספק כלים שישפרו את ההתמודדות עם משימות גם בעולם התעסוקה והקריירה, בלימודים האקדמיים ואפילו בבניית מערכות יחסים זוגיות מתגמלות ונעימות.

מאמנת ילדים ונוער

מאמנת ילדים ונוער שיש לה את היכולת לייצר שינוי

על מנת לבחור במסגרת של קואצ'ינג לבני נוער שתהיה יעילה ותשפר את איכות החיים של הנער ושל המשפחה – חשוב לבחור מאמנת ילדים ונוער שיש לה את הניסיון והידע להענקת הכלים והטכניקות לתשתית של שינוי אמיתי ובר מדידה. המסגרת האימונית היא מסגרת ישימה במיוחד, והכלים האימוניים להתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז הם כלים שקל ליישם בחיי היום יום, והמיועדים לייצר שינוי בהתמודדות משימות מאתגרות בשגרת היום יום.

מסגרת מפגשי האימון לבני נוער היא מסגרת ש"נתפרת אישית" עבור כל מתאמן, על פי צרכיו יכולותיו והרצון שלו לשינוי. לצד האימון לשינוי בדרכי הפעולה וההתמודדות, חשוב לזכור את הליווי האישי – מקצועי, את המרחב הקשוב והתומך בשינויים האופייניים לשנות גיל ההתבגרות, המסייעים לכל נער ונערה להבין מה עובר עליהם, לצלוח מכשולים ולפתור בעיות. כאשר בני נוער לא תמיד מוצאים אוזן קשבת שהם יכולים לסמוך עליה בסביבה הקרובה שלהם, איש מקצוע מנוסה וקשוב שיעזור להם להבין את השינויים המתרחשים בחייהם, מביא עימו התרה והקלה ומגדיל את הסיכוי לשינויים דרמאטיים, לא רק ביכולת ההתמודדות עם אתגרים אלא באיכות החיים – של ילדים ובני נוער, ושל האווירה המשפחתית באופן כללי.

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

ערכים, מדריכים וקלפים

לאימון קשב וריכוז

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב וריכוז או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון לקשב וריכוז