חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הפרעת קשב ופעלתנות יתר במשפחה

תוכן העיניינים

הפרעת קשב ופעלתנות יתר במשפחה | "הפרעה משפחתית" או "משפחה בהפרעה"?

כל ילד או מתבגר עם הפרעת קשב ופעלתנות יתר הוא גם חלק ממערכת משפחתית. כאם לילד בוגר עם הפרעת קשב ופעלתנות יתר אני יודעת היטב שהפרעת הקשב משפיעה על המשפחה כולה. הילד או הנער/ה עם הפרעת הקשב מתקשים לבצע משימות יומיומיות. חיי המשפחה מתנהלים תחת לחץ ודריכות. הורים ואחים לילדים ובני נוער כאלה מתמודדים גם הם עם ההשלכות של הפרעת הקשב – שיח חסר סבלנות, תסכול, פחות זמן להשקיע בילדים הנוספים בבית ואווירה מתוחה. הפרעת הקשב של הילד או המתבגר הופכת להיות הפרעה משפחתית.

כיוון שהפרעת קשב ופעלתנות יתר במשפחה היא הפרעה תורשתית רב-דורית, אצל רבות מהמשפחות בהן יש ילד עם הפרעת קשב יש גם הורה (ולעיתים אפילו שניים) עם הפרעת קשב. הורים מגלים פעמים רבות שיש להם הפרעת קשב רק בעקבות האבחנה של ילדיהם. לאתגרים שאיתם הם מתמודדים חיים שלמים יש פתאום כותרת, שם וגם טיפול. פעמים רבות לילד עם הפרעת הקשב יש אחים נוספים עם הפרעת קשב ופעלתנות יתר.

תפקידו של הורה בחיי ילד עם הפרעת קשב גדול. כשמדובר בהורה שהוא עצמו עם הפרעת קשב, האתגר גדול עוד יותר. ליחס של ההורים אל הפרעת הקשב יש השפעה מכרעת על האופן בו הילד עם הפרעת הקשב יתמודד עם הפרעת הקשב במהלך חייו ועל הדימוי העצמי שלו.

אימון משפחתי להפרעת קשב הוא אימון שבו המשפחה כולה משתתפת. במהלך האימון המשפחתי להפרעת קשב משפרים את היכולת של כל אחד מבני המשפחה בנפרד ואת יכולת המשפחה כולה יחד להתמודד עם הפרעת הקשב. אימון משפחתי להפרעת קשב הוא טיפול קצר מועד, תחום בזמן ופרקטי. הוא מקנה לבני המשפחה כלים מעשיים להתמודדות עם הפרעת הקשב. בתום האימון המשפחתי להפרעת קשב יוצאים בני המשפחה עם טכניקות חדשות להתמודדות עם אתגרי הפרעת הקשב והמשפחה כולה שבה להיות מסגרת חמה ותומכת שנעים להיות בה, רוב הזמן.

אימון להפרעת קשב ופעלתנות יתר במשפחה – איך זה עובד?

אימון משפחתי לקשב ופעלתנות יתר כולל אימון בנפרד של כל אחד מבני המשפחה ובמקביל גם מפגשים משפחתיים של כל בני המשפחה יחד בחדר האימון, חדר הכושר של המוח.

  • נכיר את הפרעת הקשב ואת שפת הפרעת הקשב.
  • נלמד על האתגרים והמתנות של הפרעת הקשב.
  • נבין שהורים לילדים עם הפרעת קשב אינם הורים גרועים וילדים עם הפרעת קשב הם לא ילדים לא טובים. נפגין סבלנות ונחליף אשמה באמפתיה.
  • נציב מטרות ויעדים לאימון.
  • נלמד טכניקות לבניית סדר יום וליצירת שגרה לילד עם הפרעת הקשב ולמשפחתו.
  • נתרגל כלים מעשיים להתמודדות עם האתגרים שיוצרת הפרעת הקשב לילד ולמשפחתו.
  • נכיר טיפים יישומיים להתנהלות משפחתית יעילה ונעימה במשפחה שבה יש ילד עם הפרעת קשב.
  • נלמד להציב גבולות לילד עם הפרעת הקשב ולהציב גבולות לעצמנו, בהתייחסות שלנו אל הפרעת הקשב.
  • נבצע משימות.
  • נשנה דפוסי חשיבה שליליים של הילד עם הפרעת הקשב והסובבים אותו.

האימון המשפחתי להפרעת קשב יסייע להתמודדות המשפחתית עם ההפרעה, יספק טיפים ופתרונות להורים לילדים עם הפרעת הקשב, יוביל לקביעת מטרות בהורות ובהתנהלות המשפחתית וישפר את האווירה בין כל בני המשפחה.

הפרעת קשב ופעלתנות יתר ילדים נוער ומשפחה

אימון להפרעת קשב ופעלתנות יתר במשפחה – מתנה לחיים

אימון משפחתי להפרעת קשב ופעלתנות יתר מספק כלים מעשיים לכול בני המשפחה להתמודדות עם הפרעת הקשב. בתהליך האימון "מפרידים" בין הילד לבין הפרעת הקשב ומבינים שהילד הוא לא הפרעת הקשב שלו. הילד או המתבגר עם הפרעת הקשב מוצא את מקומו מחדש בתוך המשפחה, לא רק תחת התווית של "הילד עם הפרעת הקשב".

אימון משפחתי להפרעת קשב מסייע לבנות סביבה משפחתית מתאימה לילד עם הפרעת הקשב. הוא משפר את היחסים בין כל בני המשפחה של הילד עם הפרעת הקשב, הורים ואחים.

כל אחד רוצה לבוא הביתה בתום יום לימודים או יום עבודה ולהרגיש שהוא בא למקום בטוח, לא לזירת קרב. בזכות אימון משפחתי קצר מועד, מעשי, אפקטיבי וממוקד מטרות, משתפרות היכולות של כל אחד מבני המשפחה, הדינמיקה משתנה ומשתפרת היכולת של המשפחה כולה לתקשר בצורה אפקטיבית, להתמודד עם הקשיים של הפרעת הקשב ולצמוח מהמתנות שהיא מציעה.

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הי, אני שוש מעוז אריה

מספרים עליי

ערכים, מדריכים וקלפים

הפרעת קשב ופעלתנות יתר

אימון אישי לקשב ופעלתנות יתר - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב ופעלתנות יתר - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב ופעלתנות יתר או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב ופעלתנות יתר - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב ופעלתנות יתר ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון להפרעות קשב ופעלתנות יתר

Wishlist Member WooCommerce Plus - Sell Your Membership Products With WooCommerce The Right Way .
אפשר להיפגש גם בזום! תהליכי אימון אונליין להפרעת קשב וריכוז. קל מהיר ואפקטיבי מתמיד.