הפרעת קשב וריכוז במשפחה

תוכן העיניינים

הפרעת קשב וריכוז במשפחה

ילדים עם הפרעת קשב וריכוז מציגים אתגר לא רק בתוך שיגרת חייהם שלהם – אלא גם בתוך השיגרה המשפחתית. ההתמודדות עם תסמיני הפרעת קשב וריכוז היא לא פשוטה ואתם לא תמיד יודעים כיצד להתמודד עם ילד או נער שלא מצליח לסיים משימות, להתארגן, לעמוד בזמנים (למשל בהגשת עבודות בבית הספר) או לנהל שיחה לא אימפולסיבית או תוקפנית. 

בעולם מהיר, שבו אנחנו נעדרים מהבית לצרכי עבודה למשך שעות רבות ביום, נדרשים ללהטט בין משימות רבות ושונות בחיים הפרטיים ובחיי המשפחה, אנחנו לא תמיד יודעים כיצד לספק תמיכה לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, ואילו כלים יסייעו לילד שלנו לצלוח את הקשיים המתעוררים בהצלחה.

אימון משפחתי המיועד לספק כלים ולייעל את אותה התמודדות עם הפרעת קשב וריכוז במשפחה, הוא מהמסגרות האפקטיביות ביותר לשיפור איכות החיים והאווירה המשפחתית. האימון מכיל גם ליווי אישי, מקצועי, וקשוב למורכבויות העולות בהתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז במשפחה, וגם כלים ישימים שישפרו את יכולת ההתמודדות עם כל קושי שנובע מאותה הפרעה. מסגרת אימון משפחתי להפרעת קשב וריכוז במשפחה היא מסגרת עם דגש על כלים ישימים, שאפשר להשתמש בהם באופן מיידי, ושקל למדוד את השינוי שהם מביאים עימם – גם עבור הצלחות רבות יותר והתמודדות טובה יותר עם הפרעת קשב וריכוז עבור ילדים ובני נוער, וגם עבור שיפור האווירה המשפחתית, הצגת גבולות לילדים עם הפרעת קשב וריכוז,  והגשת סיוע ותמיכה יעילים בהתמודדות עם אתגרים אופייניים. הכלים האימוניים מביאים עימם שינוי מיידי ותוצאות דרמאטיות, ומשנים גם את תחושת ההצלחה והסיפוק של כל חברי המשפחה ושל המשפחה כיחידה, וגם את הקשר בין בני המשפחה והיכולת להישען, ללוות ולתמוך זה בזה.

הפרעת קשב וריכוז במשפחה​ - ההצלחה המשפחתית שתלווה את הילדים ובני הנוער לאורך כל חייהם

מוערך כי כ – 20% מבני הנוער הם בעלי הפרעת קשב וריכוז. מדובר בהפרעה שמשפיעה על היכולות בכל תחומי החיים: לימודים, מערכות יחסים, קביעת יעדים ועמידה בהם, ועוד.ההשפעות של הפרעת קשב וריכוז בילדים הן מרחיקות לכת וילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז נדרשים להתמודד עם אתגרים כאלה לאורך כל חייהם, גם בבגרות. בעוד הטיפול התרופתי הינו בחירה מצויינת המאפשרת התמודדות נקודתית מוצלחת יותר עם אתגרים שקשה לעמוד בהם בלי תמיכה תרופתית (כמו למשל יכולת הקשב והריכוז לאורך זמן בבית הספר, היכולת לסיים את שיעורי הבית, ועוד) – הכלים האימוניים מספקים טכניקות חדשות לחיים, שאפשר ליישם בכל עת וכך לצלוח אתגרים בהצלחה. השינוי מהיר ומשמעותי – יותר הצלחה בלימודים, אווירה נעימה יותר בבית, יותר סיפוק ויותר ביטחון עצמי.

אימון משפחתי מסייע להתמודדות המשפחתית עם ההפרעה, מספק שפע של טיפים להורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, מכוון לקביעת מטרות בהורות ובהתנהלות המשפחתית, מאפשר הקניית כלים לניהול הפרעת קשב וריכוז, מלווה בתהליך הצגת גבולות לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, מתייחס לתקשורת אפקטיבית ונעימה בין בני המשפחה, ומסייע כאמור ליצור אווירה של הצלחה, אהבה ותמיכה הדדית בבית.

הפרעת קשב וריכוז ילדים נוער ומשפחה

הפרעת קשב וריכוז במשפחה​ - ציידו את בני המשפחה בכלים לחיים

ילדים עם הפרעות קשב וריכוז מתמודדים עם מורכבויות ייחודיות, שמקשות על ניהול יעיל של משימות ואתגרים בחיי היום יום. הורים ואחים לילדים כאלה מתמודדים גם הם עם ההשלכות – שיח חסר סבלנות, חוסר ביטחון, תחושת כישלון וחוסר אונים, פחות זמן להשקיע בילדים הנוספים בבית ואווירה מתוחה – כל אלה הם אופייניים לבית המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז במשפחה. מסגרת של אימון אישי היא מסגרת אישית, תומכת וישימה, שתלמד אתכם להתמודד בגישות שונות ויעילות יותר למורכבות האופיינית של הפרעת קשב וריכוז – ולהצליח. כתוצאה מכך, שיגרת היום יום תהפוך יעילה ומוצלחת יותר, הביטחון העצמי של הילדים ושלכם כהורים ישתפר, והמשפחה תחזור להיות המסגרת התומכת, השיתופית והאוהבת עבור כל חבריה.

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הי, אני שוש מעוז אריה

מספרים עליי

ערכים, מדריכים וקלפים

הפרעת קשב וריכוז

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב וריכוז או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון להפרעות קשב וריכוז