הפרעת קשב וריכוז ילדים

תוכן העיניינים

הפרעת קשב וריכוז בילדים

התמודדות עם ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז אינה עניין של מה בכך. התופעות האופייניות להפרעה משפיעות על כל הבית ולא אחת יוצרות מתחים מסביב ליכולות ולהרגלים שלו. עם הפרעת קשב וריכוז ילדים נמצאים במאבק יום יומי. הם מתקשים להשלים משימות שניראה כי ילדים אחרים בגילם מבצעים ללא קושי. הם חווים אכזבות, מכעיסים לפעמים את הסביבה הקרובה להם, בבית הספר וגם בבית – וכל זאת, מפני שאין להם את הכלים להתמודד ולנצח. אימון אישי לילדים עם בעיות קשב וריכוז הוא מתנה לכל החיים – מדובר בתהליך יישומי, המקנה שפע של כלים להתמודדות יום יומית עם משימות, והפעם – בהצלחה. אצל ילדים צעירים, הביטחון העצמי, תחושת ההצלחה והיכולת ואפילו המימוש האישי, מוטמעים כתוצאה מההתמודדות עם אתגרי היום יום. הבחירה לאפשר לילדים עם בעיות קשב וריכוז סביבה שתקנה להם מיומנויות וכלים חדשים – תפתח בפניהם דלת חשובה כל כך, להצלחה, לשיפור בביטחון העצמי, ולסיכול יכולות וטכניקות שיעזרו לכבוש יעדים, לממש פוטנציאל, להיות מי שהם היו רוצים להיות – ואולי מי שאתם, ההורים התומכים שלהם, הייתם מבקשים עבורם.

בנימה אישית

אני רואה כאם לילד בוגר שהתמודד לאורך חייו עם הפרעת קשב וריכוז ילדים שנאבקים בכל יום מחדש. המתחים בבית מסביב לתסמיני ההפרעה. חוסר שימת לב לפרטים, קושי בארגון, קושי לשמור על קשב לאורך זמן, דחיינות ו"מריחה" של מטלות ושיעורי בית, נטייה להסחות דעת, אבדן חפצים הדרושים לביצוע פעולות, ועוד רבים נוספים. אני גם יודעת, מניסיוני האישי, כמה רחוק יכולים ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז להגיע, כשהם מקבלים את המענה הנדרש להם בעת אתגר או קושי. האימון המתמקד בפתרונות להפרעת קשב וריכוז אצל ילדים נועד על מנת להעניק להם כלים ופתרונות ולחזק מיומנויות ויכולות להתמודד עם תסמיני ההפרעה. בשורה התחתונה, מדובר בתהליך שמטרתו אחת: שיפור התפקוד.

הפרעת קשב וריכוז ילדים נוער ומשפחה

אבחון קשב וריכוז בילדים וטיפול משולב ומנצח

היום, כשמדובר על עד 20% מהילדים המאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז עד גיל חטיבת הביניים, אנחנו רואים ילדים המאובחנים כבר בגילאי הגן לעיתים. אבחון קשב וריכוז אצל ילדים הוא ללא ספק צעד בכיוון הנכון, ועל אף שכך, אנחנו נתקלים בהורים שמתקשים להשלים את התהליך האבחוני (המבוצע אצל רופא ילדים, נוירולוג ילדים או פסיכיאטר) בשל התווית הלא פשוטה המגיעה עם הבעיה.

חשוב להבין, כי האבחון הוא תחילת הפתרון, וללא אבחון, אם הילד שלכם הוא בעל הפרעת קשב וריכוז, הוא עלול להתקשות בהתמודדות עם דרישות מערכת החינוך והסביבה החברתית לאורך זמן.

אבחון קשב וריכוז אצל ילדים מאפשר התרה של הקשיים והמורכבויות שילדכם חווה מסביב להפרעת קשב וריכוז, כאשר מענה מיטבי מכיל בדרך כלל שני היבטים: הראשון הוא ההיבט התרופתי, המספק מענה נקודתי ומאפשר לילד להשתלב בהצלחה במעגלים הלימודיים והחברתיים שבחייו; והשני הוא ההיבט המנטאלי, עליו אימון אישי לבעיות קשב וריכוז מספק מענה מיטבי. בהיבט זה של הטיפול, הילד מקבל כלים להתמודדות טובה יותר עם ההפרעה שלו. כך, יוכל לנצל את המשאבים והיכולות שלו ולעקוף את הקשיים הנוצרים בשל הפרעת הקשב והריכוז. המתנה של כלים אימוניים ישימים ופשוטים לניהול הפרעת קשב וריכוז תישאר עימו לאורך כל חייו, ותאפשר לו בעתיד להשתלב בשוק העבודה, ללמוד במוסד אקדמי, ולנהל חיים מספקים ומלאים, עם או בלי המשך תמיכה תרופתית.

אימון אישי לילדים עם בעיות קשב וריכוז – מתנה לחיים

תהליך האימון האישי המתוכנן לתמיכה בילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז, מספק מסגרת של תמיכה, ליווי והתפתחות אישית בהתאם לגיל הילד. במסגרת התהליך האימוני יעלו נושאים כגון:

  • שיחה בנושא הפרעת קשב וריכוז, הבנה והשלמה עם היתרונות והאתגרים האישיים, ואחריות אישית
  • שיפור הדימוי העצמי ותחושת הביטחון והמסוגלות של הילד
  • כלים לשליטה ברגשות ולוויסות רגשי, לתגובות מתוכננות ולא אימפולסיביות
  • מיומנויות וטכניקות להתמודדות עם משימות, לארגון זמנים, לסדר ותכנון
  • שיפור מיומנויות חברתיות ומיומנויות תקשורת תואמות גיל
  • ועוד

כל הכלים והטכניקות שנלמד, יישארו עם הילד לתמיד. כך, יוכל לגדול ולהתפתח, ללמוד ולטפח קריירה מספקת בכל תחום עיסוק, תוך שהוא מכיר את מגבלות היכולת שלו ועושה שימוש בטכניקות יעילות להתמודדות עם תסמיני ההפרעה – לאורך כל חייו.

אם גם הילד שלכם מתמודד עם הפרעת קשב וריכוז, מומלץ ליזום אבחון וטיפול, גם באפיק שיאפשר לו כלים טובים יותר להתמודדות.

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הי, אני שוש מעוז אריה

מספרים עליי

נגן וידאו

הפרעת קשב וריכוז משוב של הורה

ערכים, מדריכים וקלפים

לאימון קשב וריכוז

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב וריכוז או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון לקשב וריכוז