הפרעת קשב וריכוז
במבוגרים

תוכן העיניינים

בעשור האחרון נושא האבחון והטיפול בהפרעות קשב וריכוז קיבל תאוצה. חשוב לשים לב, כי רק נושא האבחון הפך נפוץ יותר, בעוד מוערך כי אותם שיעורים באוכלוסיה סבלו מהפרעות קשב וריכוז גם לפני עשר ועשרים שנה – רק שאז, האבחון והטיפול בהפרעה היו פחות נגישים. התוצאה: 5% מכלל המבוגרים הם בעלי הפרעות קשב וריכוז מאובחנות, וייתכן ששיעורים גבוהים הרבה יותר אינם מאובחנים.

אם גם אתם סובלים מקושי להתמקד, להתרכז, ולהשלים משימות; אם דעתכם מוסחת בקלות; אם אתם אוהבים שינויים אולם מתקשים להתמיד בביצוע משימות שגרתיות; אם ניהול זמן הוא נושא מורכב מבחינתכם – כדאי לדעת, כי ייתכן שגם אתם בעלי הפרעת קשב וריכוז, וכי יש הרבה מה לעשות, על מנת להיטיב את אופני ההתמודדות וכישורי הניהול שלכם, וכי השינוי יכול להתחיל ממש עכשיו. אימון אישי להפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים יצייד אתכם במגוון כלים מותאמים אישית, שיאפשרו לכם לנהל את הפרעת הקשב והריכוז, במקום שהיא תנהל אתכם.

הפרעת קשב וריכוז במבוגרים

אבחון הפרעות קשב וריכוז במבוגרים מבוצע באמצעות בחינת קריטריונים שנקבעו על ידי מדריך האבחנות של איגוד הפסיכיאטרים האמריקאים (ה – DSM). אם גם אתם מרגישים שאתם עדיין נאבקים בתסמיני הפרעת קשב וריכוז, חשים שיכולתם להשיג יותר, אולי אפילו חיים בתחושת החמצה – שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

 • האם אתם מתקשים להתרכז לאורך זמן? האם קורה לעיתים תכופות שגירויים חיצוניים מסבים את תשומת ליבכם ומפריעים לכם בביצוע משימות?
 • האם אתם מתקשים לשבת בנחת למשך זמן ארוך, למשל בשיעור או בשיחה?
 • האם אתם אימפולסיביים בשיחות, ושומעים לעיתים קרובות כי "אתם לא מאפשרים לגמור משפט"?
 • האם אתם נוטים לאבד חפצים או לאחר?
 • האם אתם מתקשים בהתארגנות או בשמירה על לוחות זמנים?
 • האם אתם חשים שאתם לא ממצים את הפוטנציאל שלכם מבחינת קריירה ותחום העיסוק שלכם?

אם עניתם לחיוב על חלק מהשאלות שלעיל – ייתכן שאתם בעלי הפרעת קשב וריכוז, וכי מסגרת של אימון, ליווי, ייעוץ ולימוד טכניקות יעילות להתמודדות עם תסמיני ההפרעה, תאפשר לכם להשיג יותר, לחוות יותר סיפוק ולהתמודד בהצלחה עם התסמינים.

הפרעות קשב וריכוז במבוגרים - מה אפשר לעשות?

שני אפיקים מקובלים לטיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים כמו גם בילדים ובני נוער, הוא האפיק התרופתי והאפיק ההתנהגותי. בין אם אתם בוחרים להיעזר בתרופות או בין אם לא – אימון להפרעות קשב וריכוז עשוי לסייע רבות, ולאפשר לכם להתמודד בהצלחה עם משימות שבעבר היו מורכבות עד בלתי אפשריות עבורכם.

אימון קשב וריכוז במבוגרים יכלול למשל את הנקודות הבאות:

 • פיתוח אסטרטגיות יעילות לניהול זמן (בעבודה ובחיים הפרטיים)
 • מתן מגוון נרחב של כלים לשיפור יכולת הריכוז לאורך זמן וניהול יעיל יותר של משימות
 • זיהוי גורמים מעכבים בביצוע מטלות
 • לימוד כלים יישומיים ופשוטים להבנה לניהול סדר יום, לדחיית סיפוקים, ולהתמודדות מוצלחת יותר עם משימות היום יום
 • הקניית מיומנויות לבחירה מושכלת במקום קבלת החלטות אימפולסיבית

טיפול בהפרעות קשב וריכוז? אפשר להתחיל כבר עכשיו

אימון אישי להפרעות קשב וריכוז במבוגרים מספק מסגרת מותאמת אישית לליווי מקצועי ושיפור משמעותי ביכולת התפקוד, בדימוי האישי ובביטחון העצמי, ובאיכות החיים. מאמן אישי המתמחה בטיפול בהפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים, יציע תכנית אימון הכוללת כלים חדשים וטכניקות יעילות, לצד ליווי אישי בתהליך שינוי ההרגלים, להרגלים יעילים שישרתו אתכם לאורך זמן.

תכנית אימון אישית תאפשר לכם לפתוח דף חדש, מוצלח יותר בחיים, תוך ניהול המאפיינים האישיים שעמדו בדרככם להצלחה הנכספת, למימוש עסקי ואישי ולחיים מספקים יותר. פנו אלי עוד היום, וביחד נצא לדרך של הצלחה בסביבה מקצועית, מטפחת ונעימה!

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הי, אני שוש מעוז אריה

מספרים עליי

נגן וידאו

המלצה של אוסי זוהר

ערכים, מדריכים וקלפים

לאימון קשב וריכוז

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב וריכוז או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון לקשב וריכוז