מהם ערכים

מהם ערכים – כסף זה לא הכל בחיים

כסף זה לא הכל בחיים. אז מהם ערכים שחשובים באמת?

רבים מאתנו עובדים במשך שעות ארוכות במהלך היום, בעיקר בישראל, שכן יוקר המחייה, הרצון לגדל משפחה ולהעניק לילדים איכות חיים גבוהה, הרצון להשקיע, להתמקצע ולהתקדם בעבודה, לזכות בכבוד ובאהדת הסובבים, להיות איש עסקים, אשת קריירה, הצורך לשלם מיסים, לדאוג לבריאות, לרכוש מוצרים שונים – לבית, לעצמינו וליקירנו ולחיות ברווחה, הינם יעדים אשר משותפים לרבים. אך מה קורה כאשר אנו שוכחים את המטרה לשמה אנו עובדים ? מה קורה כאשר העבודה הופכת למוטיב המרכזי בחיינו – ליעד החשוב ביותר ?

המרדף אחרי ההצלחה - ערך או אובססיה מיותרת?

עבודה במשך שעות רבות, עשויה לגרום לעייפות, תשישות ואף להפוך לאובססיה, שכן תמיד יהיה אדם יותר חרוץ, יותר אהוד בעבודה,  יותר מוכשר או יותר עשיר ואם נכנסים ללופ, הוא אינו נגמר. כתוצאה מהמצב אשר הופך להיות שגרתי, נדחקים לצד הערכים החשובים באמת – הבית, בן/בת הזוג, הילדים, התחביבים, החברים, הטיולים. השנים חולפות,  האדם מתנתק מרגשותיו, צרכיו, מרגיש ריקנות נוראית ומכיוון שאינו מכיר דרכי התמודדות – ממשיך בעבודתו.

בן/ בת הזוג שלו מנגד לומדים כיצד להתמודד עם הריחוק , מסגלים לעצמם חיים בנפרד וכך נוצר ניתוק מתמיד. הם מתמקדים בקריירה, במשפחה ובחברים, מפתחים תחביבים ולומדים לחיות ללא בן/ בת הזוג שאינו מעניק אהבה ויחס. הם לא מעוניינים לקבל מתנות נחמה. הם מעוניינים בקשר. במקרים אלו, עשוי המצב להגיע לידי גירושין.

כמו כן, מגיע השלב בו ההורה קולט שהוא אינו מכיר את ילדיו ורוצה להתקרב אליהם, אך הם, שהתרגלו לניתוק, אינם מעוניינים לפתוח את עצמם בפני אדם שלא היה שם כשהיו צריכים אותו, לא שמח עימם בהצלחותיהם, לא שיחק איתם, לא עזר להם בשיעורים ורק נתן להם מתנות בכדי להרגיש טוב עם עצמו.

משנים סדר עדיפויות בערכים!

חשוב להכיר במצב ולהיות מודעים. אם אתם מזדהים עם הכתוב וחשים כי חייכם סובבים סביב העבודה, היו אמיצים ושנו את סדרי העדיפויות. אין זה אומר חלילה שתפסיקו לעבוד ותוכלו להיות בטוחים שרמת הסיפוק מחייכם רק תעלה.

הכסף חשוב, אך הוא רק אמצעי להשגת הדברים החשובים, ערכים כמו – אהבה, זמן איכות, חברות, פיתוח אישי, השקעה בקשרים ואיכות חיים.  

אל תצמצמו את חייכם – העיזו, עשו שינוי ושתפו את בני המשפחה, כך שידעו שאתם הולכים לעבור תהליך של שינוי ויחזקו אתכם. שינויים הם לא דבר קל אך שמחת החיים שלכם  תהיה שווה הכל.

שלכם שוש מעוז אריה 

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

טיפים ומאמרים נוספים בנושא קשב וריכוז

Wishlist Member WooCommerce Plus - Sell Your Membership Products With WooCommerce The Right Way .
מרגיש מאותגר?
אף פעם לא מאוחר!
אני יכולה לעזור...