הפרעות קשב וריכוז שוש מעוז אריה

מוקדש להורים לחיילים ולהורים לחיילים שבדרך…

שולחנה של איריס שני, מנכ”ל עמותת קווים ומחשבות – העמותה הישראלית להפרעת קשב (ADHD).כשמכתבים כאלה מגיעים אז אנחנו מתרגשים ומרגישים שכל העבודה הקשה שאנחנו משקיעים שווה. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

“מוקדש להורים לחיילים ולהורים לחיילים שבדרך…"

רוצה לומר תודה לאיריס שני ולכל השותפים לה שעזרו לי מאוד להתנהל מול הצבא.
אני אמא ל- 5 ילדים כשהקטן בן 17 והגדול בן 30, ארבעה מתוכם מאובחנים כקשב וריכוז. (לא נוהגת לומר ליקויי קשב כי הם לא לקויים יש להם יכולות ויתרונות שונים וטובים מאחרים).

שנים שאני מתנהלת מול גננות ומורים מסבירה, מפרשנת, מסנגרת על ילדיי, מנסה לתת מענה ועצות בדרכי פעולה-גישה והאמת שברוב המקרים נתקלתי באוזניים קשובות ובאמת חסרות יידע בנושא.
דאגתי להיות זמינה 724 לכל תלונה והערה של המחנכים בכדי לגרום לשיתוף פעולה מלא ביני לבינם ולייצור הבנה לגבי הצרכים והשוני בתפיסה של ילדי. והצלחתי! ילדיי הרוויחו מסגרת החינוכית ראויה. הצליחו ללמוד ולהיות מאושרים ואף לרכוש השכלה גבוהה לפי רצונם.

 

חוסר אונים הגדול נמצא בצבא – שם החוקים שונים.

ביתי הרביעית התגייסה לפני כ-8 חודשים (מצוידת במגוון אבחונים) ולמרות זאת שובצה להיות תצפיתנית.
תפקיד חשוב שדורש רמת ריכוז גבוהה, ישיבה של שעות מול מחשב וסוג של “עיניים” בשטח לחיילינו.
עוד בקורס התגלו קשיים ותלונותיה הגיעו לאוזניים חסרות ידע בנושא ולא מבינות את דחיפות העניין.
בקושי רב סיימה את הקורס ושובצה לבסיס עם גזרה חמה והחלה לעבור חפיפת תפקיד.

ראוי לציין שעוד בזמן הקורס ידעו מפקדיה על קשיי הקשב וריכוז ובשיחות שלי איתם ציינתי שוב ושוב את הסכנה באי מילוי נכון של תפקיד זה. לאחר בקשות חוזרות ונשנות הופנתה לנוירולוג שביקש לבחון שנית את מצבה ויכולתה לתפקיד אך רופא היחידה לא מיהר לעשות זאת. הקושי והתסכול לאי יכולת עמידה בתפקיד הנ”ל היו רבים וגרמו לכאבי ראש עזים, לחץ, פחדים לישון וכדומה. שעות של שיחות עימה בטלפון בלילות ובקשות חוזרות ונשנות שלי למפקדת שלה שיתייחסו ברצינות למצבה…שתישלח לרופא תעסוקתי מטעם הצבא, בדיקה חוזרת של נוירולוג, ונעניתי בשלילה כי רק רופא היחידה אחראי לתת מענה.

בשיחות עם בתי, רופא היחידה איים עליה לא פעם כי באם תשתחרר מהתפקיד ידאג שלעולם לא יהיה לה רישיון נהיגה- מה שלא הוסיף למצבה הנפשי. ראוי לציין כי הילדה בריאה בגופה ובנפשה, ילדה חייכנית ואופטימית, מוכשרת ובעלת מוטיבציה גבוהה, ילדה ללא בעיות חברתיות ואף התנדבה כשנתיים עם בוגרים מוגבלים, יודעת ומכירה ביכולות שלה ומתמרנת נהדר. חיה בשלום עם עצמה עד שהגיעה לצה”ל.

שלחתי מכתב קבילה כנגד הרופא והתעלמותו ממכתב הנוירולוג ואז קיבלנו שוב יעוץ נוירולוגי שם דאגתי שכל משפט שיירשם לא יוכל להתפרש לשני כיוונים. שוב היה ניסיון לסחבת מצד רופא היחידה.

ואז למזלנו נחשפתי באתר שלכם לימי הרצאות והעלאת המודעות. ציינתי בתגובות כי חבל שאין הרצאות כאלה בצה”ל ומיד קיבלתי משוב שאתם כן בתחילתו של מגע עם צה”ל ושיתוף פעולה ואם יש בעיה ספציפית אני מוזמנת לייצור קשר.

נשמנו עמוק! אולי מפה תגיע ישועה ואכן הגיעה!

בתי יצרה קשר עמכם ומיד זכתה למענה. היא סיפרה על מצבה ונענתה במהירות וברצינות. מפאת אי יכולתה להיות זמינה תמיד העבירה את המשך ההתקשרות אלי עם מספר טלפון של מנכ”לית העמותה, איריס שני.

איריס שני קיבלה ממני הודעת וואטסאפ בשעה די מאוחרת ומיד חזרה אלי וביקשה לדעת ממני פרטים. לאחר שיחה קצרה שוב חייג אלי והדריכה אותי מה לעשות ולאן לפנות כאשר מאחורי הקלעים עשתה כל שביכולתה לתקן את המעוות.

לאחר 3 ימים קיבלתי טלפון מביתי כי נפסלה מהמקצוע וכי עברה לתפקיד אחר.

 

אין לתאר את תחושת ההקלה והשמחה וברור לחלוטין שהמון בזכותכם!

 

8 חודשים של לוחמה.
אילו ידענו כי קיימת האפשרות של עזרה מצדכם עוד לפני אז צה”ל היה מרוויח חיילת טובה לעוד 8 חודשים ומביתי הייתה נחסכת עגמת הנפש, הבכי, הקושי המיותר ותחושת התסכול.
אני מודה לכם מאוד ומצטערת על המכתב הארוך אך באמת חשוב לי שחיילים עם הפרעות קשב וריכוז יתקבלו לתפקידים מתאימים להם ויידעו שאתם יכולים לעזור להם.


תודה!!!!! תודה!!!!

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

טיפים ומאמרים נוספים בנושא קשב וריכוז

Wishlist Member WooCommerce Plus - Sell Your Membership Products With WooCommerce The Right Way .
מרגיש מאותגר?
אף פעם לא מאוחר!
אני יכולה לעזור...