מהם ערכים

ערכים – מעצמיות לעצמאות

“פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת ולכל הנפגש בדרכו קורא הוא שלום”

ככה פתאום ? פתאום הוא הרגיש והחליט ללכת ? האם יציאה לעצמאות הינה החלטה של רגע ? או שמא מדובר בתהליך ? כנראה שמדובר במעט מכל אחד מהם.

תהליך יציאה לעצמאות מתחיל תמיד ב-“עצמי”. ה-“עצמי” שלנו התחיל כתינוק התלוי ברחם אמו, המשיך לילד ולנער מתבגר בחסות הוריו ואז…ואז ה”עצמי” שלנו נכנס לתקופת מעבר. כאשר המלאך הלבן על כתף ימין דוחף אותנו לצאת לעצמאות, לנהל את חיינו באופן עצמאי ולהיפטר מכל תלות, קופץ השדון האדום מעל הכתף השנייה ודוחף אותנו דווקא להישאר במקומנו הטוב והנוח. שהרי מה רע ל- “עצמי” כפי שהוא ? זכרו כי עצמיות ועצמאות אינם ערכים נפרדים אלא שני קצוות באותה הסקלה וכאן מתחיל דיסונאנס קוגניטיבי כלפי מיקומינו בסקלה של ערך העצמאות. חלק מושך ימינה וחלק מושך שמאלה ונשאלות השאלות: מה נרוויח מעצם היציאה לעצמאות ? והאם משמעות הדבר כי עלינו לוותר על אותו “עצמי” שלנו?

ראשית, חשוב לזכור כי ערך העצמיות שלנו הוא הבסיס ואין לוותר עליו. ואילו עם חלוף השנים, היציאה לעצמאות הינה בלתי נמנעת. אך מהו אותו “עצמי” ? האם הוא חייב להשאיר אותנו מאחור ולעצור אותנו מלהתקדם אל העצמאות ? ממש לא ! קחו את ה-“עצמי” שלכם ועצבו אותו מחדש. דמו אותו בעיני רוחכם לפלסטלינה אשר ביכולתכם לשנות אותו בכל רגע נתון. חוששים ? הירגעו וזכרו כי עצמיות ועצמאות אינם שחור ולבן כי אם שלובות זו בזו ויוצרות את ה- “עצמי העצמאי”. יתרה מזו, אותו “עצמי עצמאי” יכול להתעצב בכל פעם מחדש ואינו חייב להתקבע.

ואז- יום אחד זה יגיע. וזה ירגיש כמו החלטה פתאומית ונפלאה ! קומו בבוקר, קבלו החלטה לצאת לדרך חדשה ועצמאית והתחילו ללכת.

האם גם אתם חווים את אותו קושי ? האם גם אתם מרגישים כי אתם עם המחכה להזדמנות ללכת ? ומהי חשיבות ערך העצמאות מבחינתכם ?

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

טיפים ומאמרים נוספים בנושא קשב וריכוז

Wishlist Member WooCommerce Plus - Sell Your Membership Products With WooCommerce The Right Way .
אפשר להיפגש גם בזום! תהליכי אימון אונליין להפרעת קשב וריכוז. קל מהיר ואפקטיבי מתמיד.