קלפים טיפוליים

על מה ולמה
קלפים מנסחים ערכים

קלפי טיפול - על מה ולמה?

תוכן העיניינים

“אתה יכול לגלות טוב יותר את אופיו של אדם במשך שעה אחת של משחק, מאשר במשך שנה שלמה של שיחה צריך לחיות את החיים כמשחק אפלטון

קלפים טיפוליים "על מה ולמה - קלפים מנסחים ערכים"

הינם קלפים טיפוליים אימוניים, אשר מקפיצים את המפגש האימוני והטיפולי מספר צעדים קדימה.  כי משחק טוב שווה אלף תובנות”! “

“על מה ולמה” הינו פיתוח חדשני ומעשי, כמשחק קלפים טיפוליים לעבודה עם מבוגרים. המשחק המשמש כלי עבודה יוצא דופן לפסיכולוגים, יועצים, מאמנים, מטפלים ומנחים. “על מה ולמה” , הינו משחק פשוט וידידותי ומכיל 160 קלפים המציגים באופן ויזואלי רשימה גדולה של ערכים. עם התקדמות המשחק, הערכים החשובים ביותר “צצים” ועולים על פני השטח ומאפשרים לכל שחקן, מפגש אמיתי ומרגש עם עצמו ופותחים עבורו עשר דלתות אל המהות הייחודית והאישית שלו.

המשחק מאפשר שיח גלוי ופתוח, באמצעות התנסות חווייתית. הקלפים הינם כלי, המהווה את המרחב דרכו מתקיים הדיאלוג. במשחק נזהה את הערכים שלנו, האם וכיצד הם באים לידי ביטוי בחיינו, האם אנו חיים על פיהם ואיך ניתן להשיג את מטרותינו אם וכאשר נפעל בהתאם להם. זיהוי המצוי והרצוי בערכים שלנו ובדיקת הפער ביניהם. היינו, פיתוח מודעות ועבודה על הפערים שבין הערך להתנהגות בפועל.

כיצד יתרום המשחק "על מה ולמה?" לילדיכם ולכם כמשפחה?

 • פיתוח מודעות לפערים בין “הוראות ההפעלה” של הילד ובין מה שהוא עושה איתן בפועל

 • כלים להתמודדות עם מצבים בהם יש קונפליקטים בין “הוראות הפעלה” סותרים והחזרת מצב הרוגע והשליטה בהתנהלות בכל תחומי חיי הילד

 • יצירת הלימה בין הערכים החשובים לנו, לבין בחירות בחיים, לפיתוח בטחון עצמי

 • כלים מעוררי מוטיבציה ומקצרי דרך לקבלת החלטות חשובות, כך שבילד תתפתח היכולת להתקדם אל עבר מטרות בחייו ולהגשימן

 • מצוין לילדים הצריכים להשתפר ביכולותיהם להתארגן ולנהל זמן בצורה אפקטיבית.

משחק קלפים טיפוליים “על מה ולמה” יעניק כלים חשובים לחיים:

 • זיהוי הדברים שחשובים לך באמת, גילוי מנועים פנימיים
 • יצירת מצפן ברור ובהיר לכיוונים של החיים
 • התמקדות במה שחשוב לך ביותר בחיים
 • כלים לצמצום פער קיים בין הרצוי למצוי בחיים
 • כלים לחיים בהרמוניה מלאה ולהרגשת שלמות עצמית
 • כלים לקבלת החלטות ממקום אותנטי ואמיתי

למי מיועדים משחקי קלפים טיפוליים?

 • משחק קלפים טיפוליים מיועד לאנשי מקצוע (מאמנים, מטפלים, יועצים, מחנכים, אנשי משאבי אנוש, הדרכה ועוד).

 • המשחק מיועד למנהלי צוותים ומשאבי אנוש.

 • המשחק מיועד לאימון עם אדם קרוב (בן/בת זוג, חבר, איש מקצוע(.

 • המשחק מיועד לעבודה אישית וקבוצתית.

מה יתן לי משחק קלפים טיפוליים?

 • לאימון עצמי

 • לזיהוי ערכי ליבה

 • לזיהוי יעדים והגדרת מטרות

 • לאירוח ערב חברתי סוער ופורה

 • בארגון – מקום העבודה (בפגישות צוות, בערבי גיבוש וכו’)
  כמתנה אישית ו/או עסקית

על מה ולמה - קלפים טיפוליים | שוש מעוז אריה
לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

ניהול סט ערכים נכון לחיים

 • בכול אחד מאיתנו מתקיים סט של ערכים אישיים, המשמש כמעין מצפן פנימי ומכוון אותנו בדרכינו בחיים. סולם הערכים האישי מייצג את המהות האינדיבידואלית והייחודית המוטמעת בנו, את שאיפותינו וכן את האמונה הפנימית בעצמנו ובבחירותינו, ואנו מסתייעים בו בתהליך קבלת החלטות, בקביעת מטרות ויעדים ובבחירת הדרך להשגתן.

  כשאדם מיטיב להיות מודע לערכיו ומתנהל על פיהם, הוא חי את חייו בתחושה של מימוש פוטנציאל, עצמה והגשמה, בעוד שאדם המתנהל בניגוד לערכיו, עלול לחיות בתחושה של החמצה וחוסר מימוש עצמי. מחקרים שנערכו בתחום מדעי ההתנהגות הוכיחו, שמשחקים מהווים שיטה יעילה להמחשה, לימוד והטמעה. על בסיס המחקרים הללו פותחה סדרה של קלפים טיפוליים שנועדה לסייע לאדם להתחבר אל המהות הייחודית שלו.

קלפים טיפוליים: מפגש אמיתי עם המהות הייחודית והאישית

 • מדובר בערכה של קלפים טיפוליים "על מה ולמה", המהווה כמעין משחק קלפים קליל וכייפי, אך היא משמשת, למעשה, ככלי עבודה יישומי, יעיל ועוצמתי לפסיכולוגים, מאמנים, מנחים, יועצים ומטפלים.

  הקלפים הטיפוליים נועדו כדי לסייע למתאמנים לשאול את השאלות הנכונות, שבאמצעותן הם מצליחים לזהות את הערכים החשובים להם באמת ולהגיע לתובנות, תוך כדי הגדרת המצוי והרצוי והמחשת הפער ביניהם בדרך עוצמתית ביותר.

  הערכה מכילה 160 קלפים שמציגים שורה ארוכה של ערכים שונים. עם התקדמות המשחק, צצים הערכים החשובים מגיחים מעל לפני השטח, מה שמזמן למשתתפים במשחק מפגש אמיתי עם המהות הייחודית והאישית שלהם. הקלפים הטיפוליים פותחים פתח לשיח גלוי ממקום של משחק חווייתי ומאפשרים מרחב פתוח שדרכו מתקיים הדיאלוג.

להתמקד במטרות הנכונות ביותר ולהפוך את השאיפות לברי הגשמה

 • קלפים טיפוליים אלו, אותם פיתה המנטורית שוש מעוז אריה, המעבירה גם סדנאות העצמה אישית, מסייעים לכל אחד מאיתנו לזהות את ערכיו ולבחון כיצד הם באים לביטוי בחייו. התובנות המושגות באמצעות המשחק תורמות לפיתוח המודעות בכל הנוגע לדרך שבה אנו חיים ומתנהלים, לפערים שבין אמונותינו, מאוויינו ושאיפותינו לבין המציאות שבה אנו מתנהלים בפועל ולדרכים שבאמצעותן ניתן לממש את המטרות.

  להבדיל ממשחקים טיפוליים ואימוניים אחרים, מדובר במשחק שאיננו בנוי ממקשה אחת, אלא מובנה בהתאם לשלבי ההתפתחות. כמו כן, כבר בסיומו של המשחק הראשון, מגיעים המשתתפים לתובנות עמוקות שמסייעות להם להתמקד במטרות הנכונות ביותר עבורם, לקבל החלטות ולהפוך את השאיפות לברות השגה. התהליך מלווה בהתרת הדפוסים הלקויים שהובילו שעד כה לתחושה של תקיעות והחמצה, כאשר החל משלב זה ועד לשביעות רצון וסיפוק בחיים, המרחק הוא קצר.

קלפים טיפולים
קלפים טיפוליים - קלפים מנסחים ערכים

הי, אני שוש מעוז אריה

אני מפתחת כלים טיפוליים ואימוניים

אני מגיעה מתחום האימון ובעברי עסקתי במהלך עבודתי בחברת נס טכנולוגיות,  במטה משאבי האנוש בחברה.

את הכלי הטיפולי רב העוצמה הזה, פיתחתי דווקא במסגרת תפקיד בכיר אישי: דודה המנסה למצוא דרך להעסיק את האחיינים שלה, באחד מימי החופש הגדול, באופן ערכי נטול מסכים.

להבדיל ממשחקים אימוניים וטיפוליים אחרים, משחק זה אינו מיקשה אחת כי אם מובנה משלבי התפתחות, בסיומם…כן, כבר בסיום המשחק הראשון, חווים המשתתפים הבנות עמוקות המתחילות להשפיע על כל יכולות קבלת ההחלטות והפיכת השאיפות להגשמה הלכה למעשה.

מכאן ועד שביעות רצון בחיים והתרת דפוסים שעד כה הובילו לתקיעות בלבד, המרחק קצר.

אתם מוזמנים להצטרף כמאמנים, מטפלים ואנשי מקצוע,  לחוויה אישית שתקדם משמעותית כל אימון וטיפול, ותזניק את המתאמנים והמטופלים כמה צעדים קדימה, לנקודת אל חזור נהדרת איתה יצאו מכם מצוידים נכון לחיים.

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

קלפי
על מה ולמה

שוש מעוז אריה - העצמה אישית
נגן וידאו
נגן וידאו

על מה ולמה ילדים מנסחים ערכים

ערכים, מדריכים וקלפים

לאימון קשב וריכוז

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב וריכוז או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון לקשב וריכוז

Wishlist Member WooCommerce Plus - Sell Your Membership Products With WooCommerce The Right Way .
אפשר להיפגש גם בזום! תהליכי אימון אונליין להפרעת קשב וריכוז. קל מהיר ואפקטיבי מתמיד.