האם דיקור סיני עוזר להפרעות קשב?

ילדים ובני נוער, עם הפרעת קשב וריכוז, שומעים פעמים רבות בחייהם שאלות כגוןן:
למה אתה קופץ מדבר לדבר, לפני שסיימת משהו אחד?
למה אתה לא יכול לשבת בשקט יותר משתי דקות?
למה צריך לבקש ממך כל דבר אלף פעמים?
ועל זה משפטים רבים נוספים כמו "חבל, יש לו פוטנציאל"…
וואו כמה שאני שונאת לשמוע את המשפט הזה נאמר על ילד!
האימון להפרעת קשב וריכוז שאני מעבירה ילדים ובני נוער מוכח ככלי אפקטיבי לשיפור תפקוד הילד, הדימוי העצמי שלו, שיפור הישגים בכל תחומי החיים – לרבות בהם אנו מוצאים שיש לו חוזקות יוצאות דופן.
האימון משפיע לטובה גם על הילד עם הפרעת הקשב והריכוז וגם על סביבתו – משפחה חברים, המורים, כך שכולם נהנים ממערכת יחסים טובה יותר ואווירה רגוע יותר בחיים.
במסגרת האימון אני נותנת דעתי גם לטיפולים משלימים העוזרים להתמודד עם ההפרעה, לרבות טיפול תרופתי (כדורים) או טיפול אלטרנטיבי, כגון דיקור סיני.
אנני יכולה להמליץ או לגרוע מהאפקטיביות של כל טיפול, שכן התאמתו חייבת להיות אינדיבידואלית לכל אדם ואדם. כדור שעוזר לאחד, יכול להרע עם אחר. מינון שטוב לאחד, לא מתאים לאחר וכולי. ההתאמות צריכות להעשות על ידי הרופא הנותן את הכדורים וכמובן שיש כאן תהליך של התנסות ושיפור לאורך זמן.

רפואה סינית להפרעות קשב

הרפואה הסינית, המבוססת על קשר בלתי נפרד בין הגוף והנפש, מציעה דרך טיפול אלטרנטיבית גם בתחום הפרעות קשב וריכוז, באמצעות אחת השיטות הפופולאריות שלה, דיקור סיני- החדרת מחטים דקיקות לנקודות דיקור מיוחדות בגופנו.
על פי הרפואה הסינית, הפרעת קשב וריכוז משויכת לחסר באנרגיית הכליות, השולטת בכוח הרצון ואף מעניקה את היכולת להירגע ולהתרכז. באמצעות טיפול בתדירות נמוכה יחסית, ובנקודות דיקור מועטות, אפשר לראות פעמים רבות תוצאות מהירות ויעילות.

לצד הטיפול התרופתי, ניתן למצוא את הטיפול בדיקור סיני, כטיפול אלטרנטיבי שיעילותו מוכחות לבעיות רפואיות רבות מזה מאות ואף אלפי שנים. דיקור סיני אצל ילדים, יכול להשפיע אף מהר יותר וחזק יותר מאשר אצל מבוגרים בגלל הרגישות הגבוהה יותר שלהם ביחס למבוגרים. מטופלים רבים דיווחו כי הדיקור הסיני עזר להם להשיג תוצאות טובות ומהירות יחסית, גם כשמדובר בטיפול לתופעות כמו חרדה ודיכאון.

אבחון מתאים

הפרעת קשב וריכוז אמנם מקושרת יותר עם ילדים ובני נוער, אך גם מבוגרים סובלים מהפרעה זו, כאשר שכיחותה מגיעה לכדי 5% באוכלוסייה. עם זאת, כילד הבונה את אישיותו, מעגל החברים והעתיד שלו, באמצעות לימודיו במסגרת החינוכית בה הוא נמצא, טיפול מתאים לילד- קונבנציונאלי או אלטרנטיבי, דוגמת דיקור סיני להפרעות קשב, הופך לחשוב והכרחי מאין כמוהו.

היות והתסמינים הבולטים הם היפראקטיביות וחוסר יכולת להתרכז לאורך זמן, חשוב מאוד בשלב הראשון לאבחן את הילד אצל גורם מוסמך ומקצועי- מומחה בנוירולוגית ילדים, רופא ילדים בעל וותק של 3 שנים בהתפתחות הילד ועוד. אבחון מתאים יכול לעזור לילד להשתלב כראוי במסגרות השונות ואף למנוע תחלואה נלווית, בעיקר בתחום ההתנהגותי והנפשי.

דרכי טיפול

כיום, קיימות מגוון תרופות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, כשהמוכרות ביותר הן ריטלין וקונצרטה. ישנן עוד סוגים רבים של תרופות לטיפול בהפרעת קשב והמאפיין המשותף להן הוא שהן למעשה תרופות ממריצות. השפעתן הממריצה באה לידי ביטוי בפעולתן על מערכת העצבים המרכזית ובהעלאת המוליך העצבי, דופמין, הנמצא במוח. בכך למעשה מבצעת התרופה תיקון לזרימת דופמין לא תקינה, המיוחסת לאחד הגורמים להפרעת קשב.

יחד עם יעילותן הגבוהה של מגוון התרופות הללו, כמו בתרופות רבות אחרות יש לציין, גם תרופות אלו מלוות בתסמיני לוואי כמו פגיעה בתיאבון, בשינה מסודרת, עצבנות וכאבים באזורים הראש והבטן. לכן, רבים מחפשים דרכים אחרות להתמודד עם הפרעה זו, כמו טיפול בדיקור סיני.

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

טיפים ומאמרים נוספים בנושא קשב וריכוז

Wishlist Member WooCommerce Plus - Sell Your Membership Products With WooCommerce The Right Way .
אפשר להיפגש גם בזום! תהליכי אימון אונליין להפרעת קשב וריכוז. קל מהיר ואפקטיבי מתמיד.