אימון אישי
קשב וריכוז

תוכן העיניינים

"חדר הכושר של הפרעת הקשב"

הפרעת קשב וריכוז ADHD – Attention Deficit  Hyperactivity Disorder היא הפרעה נוירו-התפתחותית המבוססת על שינויים קטנים במבנה המוח. מדובר בהפרעה תורשתית, רב דורית. ההפרעה לא חולפת עם הזמן והיא מלווה את האדם לאורך כל חייו. 

הפרעת קשב, בדיוק כמו תמנון רב זרועות, משפיעה על כל תחומי חייו של אדם. אנשים עם הפרעת קשב וריכוז (ילדים, מתבגרים, בני נוער ומבוגרים) חווים פעמים רבות קשיים בהתארגנות וניהול זמן, אי שקט, דחיינות וקושי להשתלב במסגרת. התסמינים מופיעים בדרגות שונות. לא כל אדם עם הפרעת קשב יחווה את כל סוגי התסמינים. המאפיינים משתנים גם בהתאם לגיל ואין פרופיל אחד קבוע לאדם עם הפרעת קשב.

אני מאמינה שהפרעת קשב מאובחנת ומטופלת נכון היא מתנה. העולם שלנו זקוק לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז שיש להם חשיבה יצירתית, שמוצאים פתרונות מחוץ לקופסא ויודעים לחשוב "אחרת".

כאימא לבן בוגר עם הפרעת קשב אני יודעת שהחיים עם הפרעת קשב לא תמיד קלים. אני מכירה את התסכול מכך שכל פעולה פשוטה הופכת למורכבת, מטלות בסיסיות נדחות שוב ושוב ויש פער בין הכישורים הקוגניטיביים להישגים בפועל.  

האימון בא להקל על אנשים עם הפרעת קשב וריכוז להפוך את האתגרים ליתרונות ואת הקושי להזדמנות. באימון אנחנו מגלים שהפרעת הקשב היא רק ההסבר. היא אף פעם לא תירוץ שיפריע לכם להיות מה שאתם רוצים ויכולים להיות.  

אימון אישי לבעלי הפרעת קשב וריכוז

אימון אישי להפרעת קשב וריכוז נותן כלים מעשיים להתמודדות עם הפרעת קשב. בעזרת אימון אישי מפתח המתאמן מיומנויות ואסטרטגיות לטיפול בקשיים שהפרעת הקשב והריכוז יוצרת: קשיי התארגנות וניהול זמן, דחיינות, מחשבות שליליות אוטומטיות, קשיים חברתיים ועוד.

בניגוד לטיפול פסיכולוגי, האימון הוא טיפול קצר מועד, תחום בזמן.

המתאמן עם הפרעת הקשב הוא שותף פעיל במהלך האימון האישי. הוא מסמן וקובע את המטרות והיעדים לאימון ביחד עם המאמן האישי. האימון מותאם אישית למתאמן המסוים. 

מדובר באימון ממוקד מטרות. יש פעמים שהאימון האישי להפרעת קשב נועד ללוות את המתאמן עם הפרעת הקשב בדרך להשגת מטרה מסוימת (בחינות בגרות, מעבר בית ספר, גיוס לצה"ל, קבלה למקום עבודה, משבר חברתי ועוד).

האימון חייב להיעשות רק על ידי מאמן שמתמחה בהפרעת קשב וריכוז.

יתרונות של אימון אישי להפרעת קשב וריכוז

האימון הוא מהיר, מעשי, ישים וממוקד מטרות.

בהיותו קצר מועד ותחום בזמן אימון אישי מתאים מאוד לאופיים של בעלי הפרעת קשב וריכוז שהם פעמים רבות חסרי מנוחה, חסרי סבלנות, משתעממים בקלות ועם טווח ריכוז קצר.

האימון האישי להפרעת קשב לא עוסק בעבר (בניגוד לטיפול פסיכולוגי) ויעיל לאנשים עם הפרעת קשב שאוהבים להתמקד בכאן ובעכשיו.

המוח שלנו גמיש. אימון בחדר כושר מאמן את שרירי הגוף. באימון אנחנו מאמנים את שרירי המוח, מפתחים ומתרגלים כלים ומיומנויות שמסייעים בהתמודדות עם ביטויי הפרעת הקשב. 

אימון אישי להפרעת קשב וריכוז מתמקד בחוזקות ובמתנות שיוצרת ההפרעה אצל המתאמן, ובשיפור התפקוד היומיומי על ידי הקניית כלים ואסטרטגיות להתמודדות עם האתגרים.

אנשים עם הפרעת קשב חווים פעמים רבות תסכול וחוסר הצלחה. כתוצאה מכך ההערכה העצמית והביטחון העצמי שלהם נמוכים. בעזרת האימון רוכשים אנשים עם הפרעת קשב (ילדים, מתבגרים ובני נוער, סטודנטים ומבוגרים) מיומנויות שמסייעות להם למצות את הפוטנציאל האישי שלהם. אימון אישי מאפשר לאנשים עם הפרעת קשב לשפר את התפקוד שלהם ולחוות הצלחות!

אימון אישי להפרעת קשב וריכוז – למי זה מתאים?

האימון האישי להפרעת קשב מיועד לבעלי הפרעת קשב וריכוז (ילדים, נוער, סטודנטים, צעירים ומבוגרים):

  • ילדים בגילאי בית הספר היסודי ואילך עם הפרעת קשב וריכוז (אצל ילדים צעירים יותר האימון נעשה באמצעות הדרכה, אימון ומיומנויות אימון להורים).
  • מתבגרים ובני נוער עם הפרעת קשב וריכוז.
  • סטודנטיות וסטודנטים עם הפרעת קשב וריכוז.
  • מבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז שאובחנו בילדות ומאובחנים מבוגרים חדשים.
  • אנשי עסקים בעלי הפרעת קשב וריכוז.
  • משפחות – משפחות בהן יש ילד/ה או מתבגר/מתבגרת עם הפרעת קשב ומשפחות בהן יש יותר מבן משפחה אחד עם הפרעת קשב וריכוז ('משפחה בהפרעה').
  • זוגות שמתמודדים עם הפרעת קשב.

     הפרעת קשב וריכוז בארגון.

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הי, אני שוש מעוז אריה

מספרים עליי

נגן וידאו

המלצה על אימון אישי

ערכים, מדריכים וקלפים

לאימון קשב וריכוז

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב וריכוז או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון לקשב וריכוז