טיפול בהפרעות
קשב וריכוז

תוכן העיניינים

"גם מכונית מתניעה בעזרת הדלק שיש בה"

הפרעת קשב וריכוז משפיעה על כל תחומי החיים: בלימודים, בעבודה, בחברה, בזוגיות ובבית.
אנשים עם הפרעת קשב (ילדים, בני נוער ומבוגרים) חווים קשיים שונים: קושי בהתארגנות וניהול זמן, חוסר שקט, חוסר מנוחה, דחיינות וקושי באתחול של דברים, סף תסכול נמוך ועוד. לא כל אדם עם הפרעת קשב יחווה את כל הקשיים ולא כל מי שיש לו חלק מהתסמינים הוא בהכרח אדם עם הפרעת קשב.
הקשיים משפיעים גם על הסביבה. ילדים עם הפרעת קשב חווים פעמים רבות התקפי זעם. הבית הופך לזירת קרב. הם חשים שלא מבינים אותם. הורים, מורים, בני זוג ואפילו שותפים לעבודה של אנשים עם בעיית קשב וריכוז, מתקשים להבין את הקושי.
אבחון הפרעת הקשב והריכוז הוא תחילת הדרך והפתרון. האבחון של הפרעת קשב נעשה אך רק על ידי רופא מומחה (פסיכיאטר או נוירולוג). טיפול בהפרעת הקשב מסייע לבעל הפרעת הקשב להתמודד עם האתגרים שהיא מציבה בחיי היום יום, לפתח כלים ומיומנויות ולייצר פתרונות מעשיים לאתגרים הנובעים מהפרעת הקשב. טיפול נכון מיטיב עם בעל הפרעת הקשב, משפר את איכות חייו ומקל עליו ועל הסובבים אותו.
גם מכונית מתניעה בעזרת הדלק שיש בה. החוזקות של הפרעת הקשב הן הדלק של האדם עם הפרעת קשב וריכוז.

מתי להתחיל את הטיפול בהפרעת קשב וריכוז?

חשוב לטפל בהפרעת הקשב מוקדם ככול האפשר כדי לצמצם את ההשלכות שלה והנזקים המשניים שהיא עלולה ליצור מבחינה רגשית ונפשית.
ילדים שאובחנו בגיל צעיר עם הפרעת קשב ולא טופלו סובלים בהמשך חייהם מדימוי עצמי נמוך, מחוסר ביטחון עצמי ופעמים רבות מקשיים לימודיים וחברתיים. טיפול טוב ויעיל סמוך ככל האפשר לאבחנה של הפרעת קשב וריכוז מקטין את ההשלכות של הפרעת הקשב, מקל על האדם עם הפרעת הקשב ועל הסביבה ופעמים רבות גם עוזר לסביבה (הורים, מורים) לעזור לו.
האדם עם הפרעת הקשב לומד להכיר את עצמו טוב יותר. במהלך הטיפול נעשית הפרדה בין האדם עם הפרעת הקשב לקשיים של ההפרעה ומגלים שהקשיים אינם חזות הכול.
הפרעת קשב היא לא תירוץ. היא קושי אמיתי. באמצעות טיפול נכון ניתן לרכוש מיומנויות וכלים רבים באמצעותם ניתן להתגבר על הקושי ולחיות חיים בחוויית הצלחה.

אימון עסקי | שוש מעוז אריה

אימון אישי להפרעת קשב או טיפול תרופתי?

האימון האישי מסייע לטפל בקשיים הנלווים להפרעת הקשב. הוא מקנה מיומנויות וכלים מעשיים, שהופכים עם הזמן להרגלים, ושאותם תרופה לא יכולה להקנות.
כשמדובר בהפרעת קשב אימון אישי להפרעות קשר וריכוז הוא לא תחליף לטיפול תרופתי וגם ההיפך אינו נכון.
מחקרים מוכיחים שטיפול תרופתי יעיל יותר כאשר הוא מלווה בטיפול תומך, כמו אימון אישי ע"י מאמן מומחה בADHD. הטיפול בהפרעות קשב הינו טיפול משולב.
אנשים עם הפרעת קשב שמקבלים טיפול תרופתי ממשיכים להתמודד עם התנהגויות הנלוות להפרעת הקשב ואלה מפריעות למהלך חייהם התקין. פעמים רבות אבחון הפרעת הקשב והטיפול התרופתי נעשים אחרי שנים של חיים בצל ההפרעה. כאשר מדובר בילדים, בני נוער ומתבגרים עם הפרעת קשב, האימון האישי נותן גם לסביבה הקרובה להם כלים שיסייעו להם להבין את הילד או המתבגר עם הפרעת הקשב ולהקל עליו.
אימון אישי להפרעת קשב חייב להיעשות על ידי מאמן מומחה להפרעת קשב
האימון האישי להפרעת קשב (להבדיל מטיפול פסיכולוגי ארוך טווח) מתאים לאופי הפרעת הקשב והריכוז בהיותו קצר מועד ומאד מעשי כאשר ישנה תנועה בין מטרות ויעדים קצרי מועד למטרות ויעדים ארוכי טווח.

אימון אישי להפרעת קשב: קצר, ממוקד ואפקטיבי (ת'עכלס)

טיפול בהפרעות קשב הוא משנה חיים. בעזרת אימון אישי להפרעות קשב וריכוז על ידי מאמן מומחה בתחום הפרעת הקשב מקבלים בעלי הפרעת הקשב והריכוז כלים מעשיים להתמודדות עם הקשיים שיוצרת ההפרעה. הם לומדים לנהל את הפרעת הקשב והריכוז ולא מאפשרים להפרעת הקשב לנהל אותם. 

האימון האישי להפרעות קשב וריכוז הוא- תהליך מאד אפקטיבי!

כיוון שהאימון האישי להפרעת קשב וריכוז הוא קצר מועד, ממוקד מטרות, יישומי ומעשי, המתאמנים רואים תוצאות וחשים בשינוי תוך זמן קצר. הם מצליחים להתמודד בצורה מיטבית עם החולשות שמולידה הפרעת הקשב והריכוז ולמנף את המתנות שבאות איתה.

לפרטים נוספים
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

אני שוש מעוז אריה

מספרים עליי

נגן וידאו

המלצה על להתמקד כדי להצליח!

ערכים, מדריכים, מוצרים אימוניים וקלפים טיפוליים

לאימון בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים ומבוגרים

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

ערכים כמצפן

כמה פעמים עצרתם לחשוב מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים? מתי לאחרונה ישבתם ברצינות ותהיתם בקשר לאמונות המובילות את היקרים שלכם בחיים? כמה פעמים ישבתם עם עצמכם ומניתם את הערכים המייצגים את הדרך העסקית שלכם?
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

מדריכים

מתנות קטנות - תועלות גדולות
לחץ כאן וקבל מיידית, ישירות אליך למייל, מדריך או קורס בנושא קשב וריכוז או ערכים, לבחירתך. המדריכים והקורסים כוללים טיפים והמלצות, שהכנתי באהבה ומוגשים לך במתנה.
קרא עוד

אימון אישי לקשב וריכוז - שוש מעוז אריה

חנות

בחנות באתר, תוכלו למצוא ערכות קלפים טיפוליים לעבודה עם ערכים בעברית ובאנגלית (למבוגרים וילדים), ערכת למידה אישית להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. בחנות ניתן גם לבצע תשלום עבור השתתפות בסדנאות.
קרא עוד

מאמרים וטיפים בנושא

אימון הפרעות קשב וריכוז